T.C. Ýçiþleri Bakanlýðý e-icisleri projesi Bilgi Edinme Ýnsan Haklarý Baþvuru Formu e-mevzuat bilgi sistemi TC Kimlik no sorgulama Resmi Gazete

 

 
Bulunduğunuz Yer: Haberler

 VALİ EROL AYYILDIZ HASTA ÖĞRENCİLERİN KARNELERİNİ EVLERİNE GÖTÜRDÜ
 

 

 Bu içeriği yazdırmak için tıklayın...  Yazı tipini küçültmek için tıklayın.  Yazı tipini büyütmek için tıklayın.

Vali Sayın Erol Ayyıldız, hastalığı nedeniyle okullarındaki törenlere katılmayan öğrencileri evlerinde ziyaret ederek karnelerini ve talep ettikleri hediyeleri teslim etti.

Aydın’daki karne töreni bu yıl ilk kez otistik öğrencilerin eğitim gördüğü Tepecik Özel Eğitim ve Uygulama Merkezi’nde yapıldı. Törene Vali Sayın Erol Ayyıldız, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, Tepecik Belediye Başkanı Tuncay Olgun, Milli Eğitim Şube Müdürleri, okul idarecileri, öğretmen ve öğrenciler katıldı. Öğrenci annelerinin gözyaşları içerisinde takip ettikleri törende duygulu anlar yaşandı. Sevgi yüklü konuşmalardan öğrencilerde etkilendiler. Karne törenini Valimizin talimatları doğrultusunda özellikle otistik öğrencilerin eğitim gördüğü okulda yaptıklarını belirten İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, “İlimiz genelindeki 754 okulumuzdaki 8 bin 98 derslikte toplam 12 bin 151 öğretmen ve 176 bin 395 öğrencimizle başarılı bir yarıyılı geride bırakmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Karne töreni için özellikle bu okulumuzu tercih ettik. Otizm ömür boyu sürren bir engel olduğundan, ailelerimiz çocuklarını çeşitli zorluklarla yetiştirmeye gayret ediyorlar. Sabrın ve merhametin simgesisiniz. İyi ki bu çocuklarımızın sizler gibi aileleri var. Biz bu zorluklar içerisinde kıymetli velilerimizin ve sevgili öğrencilerimizin yanında olmayı bir borç bildik. Bu amaçla Aydın’da otizmli çocuk ve gençlerimize yönelik içinde çeşitli sosyal alanların da bulunduğu bir yaşam köyü yapmayız hedefliyoruz” dedi.

 

Konuşmasında, insanlar için ne yapılırsa yapılsın hiçbir zaman yeterli olmayacağına işaret eden Vali Sayın Erol Ayyıldız da, ilk yarıyılın tamamlanması nedeniyle yaşanan coşku ve heyecanın öğrencilere yansıdığını söyledi. Vali Ayyıldız, “Toplumun en zayıf halkaları engelliler gibi gözüküyor. Bu çocuklara biz şimdi karne vereceğiz ama asıl o karne bizim karnemiz. Belki diğer okullarda bunu pek hissetmesiniz ama bu çocukların almış olduğu karnedeki heyecanı gördüğünüzde, sizde devlet olarak, yöneticiler ve sorumlular olarak görüyorsundur ki aslında o karne sizin karneniz. O karne ne kadar başarılıysa siz o kadar başarılısınız, o karne ne kadar düşük ise siz kötü not almışsınız demektir. Onların suçu değil, suç bizim demektir. Bu anlamda biz karnemizi almaya ve notlarımızı görmeye geldik” şeklinde konuştu.

Törende yapılan konuşmaların ardından öğrencilerin kendi aralarında topladıkları paralarla alınan akülü tekerlekli sandalye, Yörük Ali Efe İlkokulu’nun en başarılı öğrencisi olan Rumeysa Ova ve ailesine teslim edildi. Rumeysa’nın ardından okuldaki sınıfları tek tek gezen Vali Ayyıldız, otistik öğrencilere karne ve hediyelerini dağıttı. Aileleriyle birlikte Vali Ayyıldız’ın elinden karnelerini alan öğrenciler, büyük bir sevinç yaşadı.

Okulda yapılan törenin ardından Vali Ayyıldız ve İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, rahatsızlığı nedeniyle okullarındaki törenlere katılmayan öğrencilerin karnelerini evlerinde verdi. Dr. Fevzi Mürüvet Uğuroğlu Ortaokulu 6. Sınıf öğrencisi kemik tümörü hastası Batuhan Koç ve ailesinin sıkıntısını dinleyen Ayyıldız, Batuhan’a karnesiyle birlikte çok istediği gitarı hediye etti.

Daha sonra cam kemik hastası 75. Yıl Muharrem Göktayoğlu Ortaokulu 7. Sınıf öğrencisi Gülben Eliyatkın’a da karnesini evinde ulaştıran Ayyıldız, Gülben’e ise tablet bilgisayar armağan etti


/178/karne dağıtım töreni (1)  /178/karne dağıtım töreni (2)  /178/karne dağıtım töreni (3)  /178/karne dağıtım töreni (4)  /178/karne dağıtım töreni (5)  /178/karne dağıtım töreni (6)  /178/karne dağıtım töreni (7)  /178/karne dağıtım töreni (8)  /178/karne dağıtım töreni (9)  Bu içerik toplam 997.961 kez gösterildi, Site toplam 2.112.703 kez gösterildi, sayfalarımızı şu an 2 kişi geziyor.

Bu site içerisinde yer alan metin ve görseller T.C. Aydın Valiliği tarafından sağlanmaktadır.

Sitede yer alan veriler bilgi amaçlı olup resmi nitelik taşımamaktadır. Her hakkı saklıdır.

Bilgi İşlem Şube Müdürlüğü - 2015 ©